Benny Hill a jeho neobyčejný život (2/2)

Neatorama zde pro vás uveřejnila tento článek od herce, komika a komentátora Eddieho Deezena. O Eddiem Deezenovi se můžete dozvědět více na jeho oficiálních stránkách nebo na jeho facebookové stránce.

Pokračování článku:

Naproti svému výbušnému a hlasitému charakteru, kterým se stával při natáčení svých show, byl Benny ve skutečnosti velmi tichý a samotářský člověk. Šestadvacet let žil v tom samém bytě, kde bydlel i se svojí matkou. Po smrti jeho matky nechal byt v původním stavu, nejspíše proto, aby si matku mohl připomínat. Ve stejných podmínkách poté žil až do samotného konce. Navzdory jeho velké zámožnosti, si nikdy nepořídil vlastní dům či motorové vozidlo. Vystačil si pouze s několika pokoji. Byl jedním z lidí, kteří nejraději trávili svůj čas o samotě a i přes to, že byli sami, nikdy se osaměle necítili.


Benny Hill zachycen fotografem při hře na kytaru. Nebyl by to Benny, aby tomu nedal humorný nádech :)
http://www.gettyimages.com/license/2694627

Choval také velkou lásku ke Francii a užíval si každou její návštěvu. Zejména pak tedy návštěvy místa zvaného Merseilles. Ještě před začátkem osmdesátých let si mohl užívat návštěvy Francie v úplné anonymitě – jezdit hromadnou dopravou a užívat si společnosti krásných žen. Francouzsky uměl dokonale a v němčině, holandštině a italštině měl také celkem slušné základy.

Ačkoli byl známý z televize jako „starý chlípník“, na kterého se mladé ženy doslova lepily, v osobním životě mnoho úspěchů v oblasti žen neměl. Ženami byl fascinován a také si velmi užíval jejich přítomnosti a dokázal milovat celým srdcem. Během svého života stihl požádat o ruku tři rozdílné ženy, ale ani jednou jeho láska nebyla opětována.
 
 

Dle výpovědi překrásných „Hillových andílků“ (ženy, které vystupovaly v jeho dílech), Benny velmi často a rád brával ženy na schůzky, ale nikdy nebyl schopen prvního kroku. A to ani v oblasti polibků a dalších intimností. Kvůli tomu začali kolovat pověry, že je homosexuál. Tyto drby Benny však se smíchem na rtech popřel. Konec konců bylo velmi ironické, podezírat z homosexuality muže, který byl veřejně známý jako lovec mladých dam.

Kdo však ví, jak to vlastně bylo? Možná byl, možná ne. Možná, že byl impotentní a možná jen velice stydlivý. Existují však dokonce i teorie, že Benny Hill zemřel jako panic. Všechna svá intimní tajemství, si Benny vzal s sebou do hrobu.


Benny Hill spolu s belgickou herečkou Bettina Le Beau (Bettine Le Beau). Foto pořízeno při natáčení pořadu The Benny Hill Show.
http://www.gettyimages.com/license/495788133


V devadesátých letech, tenkrát již velmi populární, začal být kvůli narůstajícímu tlaku feministů Benny Hill Show lehce cenzurovaná. Tito „femi-nacisti“ byly posledním módním výstřelkem tehdejší doby. Za pomocí pojmů jako jsou „politická korektnost“, se jim podařilo vybudovat si obrovský vliv. Kvůli vlivu této skupiny, byla dříve populární Show Bennyho Hilla hned v několika zemích zakázána.

Feministi zkrátka nemohli vystát pohled na Bennyho, jak si pobíhá sem a tam s kupou skromně oblečených, mladých a krásných slečen.

Zmatený a s těžkým srdcem Benny popřel myšlenky stále hlasitějších stížnosti na sexismus, kterým jeho show měla údajně oplývat. Feministům zkrátka řekl, že on slečny ve své show nikdy nepronásledoval, že to ony sami jej pronásledovaly. Také dodal, že on v roli starého a chlípného muže byl cílem posměchu a nikoli tyto slečny.

Benny Hill pravdivě prohlásil: „Používám sympatické slečny, jako Henny Youngman používal své housle – jako přechod od jednoho smíchu ke druhému“. Ať už se Benny snažil sebevíc, politická situace zavelela a jeho show vešla do poměrné smutné éry, do úpadku. Nyní i dnes, ve světě velkých možností, nejrůznějších televizních kanálů a pestrého výběru programů, byste jen těžkou hledali Show Bennyho Hilla.

 
 

Celá tato skutečnost Bennyho pořádně šokovala a rozesmutněla. S nástupem devadesátých let se jeho zdravotní situace začala velmi rychle zhoršovat a začal kosmickou rychlostí nabírat na váze. Dne 11. Února 1992 Benny navštívil nemocnici, kde jej doktoři varovali, že jeho váha dosahuje kritických hodnot a doporučili bypass a Benny jakýkoli lékařský zákrok odmítnul. O týden později mu začaly kolabovat ledviny. Nedůvěřujíc medicíně jako celku, svěřil svůj život do rukou gynekologa, který byl patologicky posedlý ženami a jejich neustálým pošťuchováním.

V polovině dubna, téhož roku, si někteří ze sousedů povšimli ostrého zápachu vycházejícího z Bennyho bytu. Poté, co se informace proslechla po celé budově a sousedé si odsouhlasili, že jej již několik dní nikdo neviděl vyjít z jeho bytu, zavolali policii. Jejich domněnky se naplnily. Benny Hill byl nalezen mrtev. Zemřel tak, jak žil – v osamění. Jeho bezvládné tělo bylo nalezeno na gauči před televizí. Všude okolo se nacházely kartonové krabice, neumyté nádobí, prázdné sklenice a hromady videokazet.

Benny Hill zemřel na srdeční zástavu ve svých 67 letech.

Všichni dobře víme, že na své milované blízké ani po jejich smrti nezapomeneme. Já se domnívám, že to funguje velmi obdobně u lidí, kteří nás dokázali rozesmát. A Benny Hill rozhodně mezi tyto lidi patřil.

Naštěstí nám jako památku po své geniální komedii zanechal spousty DVD, videokazet a videí na Youtube, kterými si slavného Bennyho Hilla můžeme připomenout.


První díl najdete zde:
www.bennyhill.cz/cs/benny-hill-a-jeho-neobycejny-zivot-1-2.htmlTento článek je publikován s laskavým svolením Miss Cellania, která umožnila český překlad tohoto článku. Druhé poděkování patří autorovi článku Eddie Deezenovi za výborný článek, který nám umožnil nahlédnout do života legendárního anglického komika Bennyho Hilla. Děkujeme.

Odkaz na původní článek na webu Neatorama:
www.neatorama.com/2013/10/24/The-Strange-Life-of-Benny-Hill/

Odkaz na facebook autora článku Eddieho Deezena:
https://www.facebook.com/eddie.deezen


Fotografie použity z Getty Images ©. Překlad článku www.bennyhill.cz. Poděkování patří také p. Vojtěchu Novákovi. Všechna práva vyhrazena.

 


Kontakt

BENNY HILL
anglický komik a herec

Kontakt na správce webu

Czech Fan Site
www.bennyhill.cz

Facebook fan profil:
www.facebook.com/BennyHillcz

Webové stránky www.bennyhill.cz jsou
vytvořený jako jedna velká pocta a vzpomínka
na úžasného britského baviče Bennyho Hilla.
ITS Office