Životopis

 

Benny Hill

anglický herec a komik

Narozen 21. 1. 1924
Southampton, Hampshire, Anglie, Velká Británie

Zemřel 20. 4. 1992 (ve věku 68 let)
Teddington, Middlesex, Anglie, Velká Británie

 

Rodiče a nejbližší rodina

Otec Bennyho Hilla Alfréd měl silné vazby k showbyznysu, které později ovlivnili životní pouť Bennyho Hilla. Otec spolu s Bennyho dědečkem Henrym účinkovali v cirkuse (dědeček i jako pouliční klaun). Strýc Leonard byl dokonce provazochodec v cirkuse (později ho tato profese stála život).

Po vypuknutí první světové války povolali otce Alfréd Hilla do armády, kde byl jednu dobu také válečným zajatcem v Belgii. Po návratu z války se již Alfréd nevrátil do prostředí showbyznysu a začal pracovat jako úředník.

Otech Bennyho Hilla se v roce 1920 žení se svou ženou Helen Cave a usazují se v jejím rodném městě Southamptonu. O rok později přichází na svět jejich prvorozený syn a Bennyho bratr Leonard. O další tři roky později, konkrétně 21. ledna 1924, se manželům Hillovým klube na svět malý klučina Alfred Hafthorn Hill (který se později proslaví po celém světě pod svým pseudonymem Benny Hill). Bratrům Leonardovi a Alfrédovi v roce 1933 přibude ještě do rodiny sestra Diana.
 

Škola a dospívání

Ve škole to Benny Hill neměl jednoduché, dokonce se setkal i s šikanou. Překážky, které ho potkaly se snažil překonávat bavením svých spolužáků. Již na škole si Benny Hill vyzkoušel prkna, která znamenají svět. Sice jen školní, ale i tak ho to nasměrovalo tím správným směrem. Jak sám vzpomínal, jeho první divadelní štěk představoval roli morčete ve hře Alenka v říši divů, kde přišel na podium a zvolal: "Tady, tady...". V této době také vystupoval a zpíval v kostelním sboru.

Od svých třinácti let se začal věnovat různým vystoupením v rodném městě Southamptonu. V počátcích byl jeho repertoár značně omezený. Obsahově kopíroval britského komika Maxe Millera (vlastním jménem Thomas Henry Sargent).

Po ukončení studia, ve svých patnácti letech, zamířil do místní uhelné společnosti, kde dostával 15 šilinků týdně. Pracoval v malé kanceláři s výhledem na váhu uhlí. Nicméně tato práce netrvala dlouho a již po třech týdnech zamířil do místního obchodu Woolworth's store. Zde pracoval 6 měsíců. V obchodě se setkával se spousty lidmi, kteří ho velmi inspirovali. Z těchto zážitků čerpal po celou dobu své kariéry. Po odchodu z Woolworth's store začal rozvážet mléko a dokonce se dostal i do poloprofesionální skupiny jako bubeník.

V roce 1940 prodává své bicí za 8 liber, opouští práci mlékaře a vyráží ze svého rodného města Southampton do Londýna, aby nastartoval svou kariéru naplno.
 

2. světová válka

Po vypuknutí druhé světové války byl povolán do britské královské armády. Zde pracoval jako mechanik a působil ve Francii, Holandsku, Belgii a nakonec i v Německu. V závěru války se dostal do armádního uměleckého sboru.
 

A nyní už jen Benny Hill

Po skončení vojenské služby odchází Benny Hill (stále ještě jako Alfred Hafthorn Hill) s 54 librami výslužného a na krátko se vrací do Southamptonu. Brzy však opět odjíždí zpátky do Londýna. Absolvuje několik konkurzů, ale nemá štěstí. Jeho bratr Leonard přichází s myšlenkou uměleckého jména, které bude snáze zapamatovatelné a lépe prodejné. Alfred Hafthorn Hill se přejmenovává podle svého velkého vzoru Jacka Bennyho (americký komik a bavič) na Bennyho Hilla.
Pokračování se připravuje. Díky za pochopení :)
ZDROJ:
Fotografie: http://www.gettyimages.com/license/154702166

 


Kontakt

BENNY HILL
anglický komik a herec

Kontakt na správce webu

Czech Fan Site
www.bennyhill.cz

Facebook fan profil:
www.facebook.com/BennyHillcz

Webové stránky www.bennyhill.cz jsou
vytvořený jako jedna velká pocta a vzpomínka
na úžasného britského baviče Bennyho Hilla.
ITS Office